pátek 26. července 2013

2006 - Zhu Yan Cha Fang Yiwu Gushu Cha

Krása bývá i velmi nenápadnáPoté, co balík z chawangshopu dorazil,  jsem ochutnal v rychlém sledu všechny koláče a tento nijak zvlášť nevynikal. Tento kousek se tedy octl na samém dně krabice a ve finále to byl první koláč, který jsem z celé zásilky dopil.
Krása bývá i velmi nenápadná a tento koláč je toho dokonalým příkladem.

Majitel  menší čajové továrny v Yiwu osobně vybral lístky ze dvou vyhlášených vesnic (GaoshanZhai a Laoshuidong). Jedná se o velmi hezký, větší list s menším podílem tipsů z prastarých stromů. Přiměřeně pevně lisovaný koláč hezky voní a je znát, že nebyl celou dobu uskladněn v sušším Kunmingu, ale první 4 roky strávil v Yiwu.

Při odměřování čajových lístků se nemusíte bát, že byste si vzali moc velké sousto. Čaj je medově sladký a hořkost, nebo svíravost je mu takřka cizí.  S tímto čajem strávíte dlouhé chvíle a každý z mnoha nálevů Vás potěší  jiskrnnou barvou a příjemnou nasládlou vůní. 7 let zrání se tedy usadilo  ve velmi komplexní  chuť připomínající sušené ovoce, slad a dřeva. Stejně tak i jeho Cha Xi je velmi příjemná a neagresivní.Váš Hastrman

harmonie - pokora - čistota - klidŽádné komentáře:

Okomentovat